Kaip keisis PVM prievolės įvedus eurą

Konvertavimas

Neatšaukiamas litų keitimo į eurus kursas: 1 euras = 3,45280 lito.

Mokesčių administratorius litais pateiktų mokesčių deklaracijų galutinį rezultatą, t. y., mokėtinas arba grąžintinas sumas, konvertuos į eurus.

Perskaičiuojant pinigų sumas litais į eurus bus taikomas kursas iš šešių skaitmenų. Kursas negali būti nei apvalinamas, nei trumpinamas.

Perskaičiuojant pinigų sumą būtina atkreipti dėmesį į trečią skaitmenį po kablelio – jei jis yra 5 ir daugiau, prie antro skaitmens po kablelio pridedamas vienetas; jei jis yra 4 ir mažiau, antras skaitmuo po kablelio nekeičiamas.

Dėl registravimosi PVM mokėtoju ribos nustatymo:

Jei po euro įvedimo dienos skaičiuojant paskutinių 12 mėnesių atlygį įtraukiamas atlygis, gautas (arba gautinas) už kalendorinius mėnesius iki minėtosios euro įvedimo dienos, šių mėnesių gautas (arba gautinas) atlygis privalo būti perskaičiuojamas į eurus.

PVM sąskaitų faktūrų išrašymas

po euro įvedimo dienos išrašytose PVM sąskaitose faktūrose visus duomenis bus privaloma nurodyti eurais;

po euro įvedimo dienos išrašytose kreditinėse ar debetinėse PVM sąskaitose faktūrose visus duomenis bus privaloma nurodyti eurais.

Laikotarpiu, kai kainas privaloma nurodyti litais ir eurais, visose iki euro įvedimo dienos išrašytose PVM sąskaitose faktūrose duomenys nurodomi litais, o po euro įvedimo dienos – eurais.

Pirkėjo pageidavimu duomenis galima nurodyti ir kita užsienio valiuta kaip papildomą informaciją.

PVM sąskaitų faktūrų registrų pildymas:

po euro įvedimo dienos PVM sąskaitų faktūrų registrų (FR0671 ir FR0672) duomenys bus nurodomi eurais;

jei į PVM sąskaitų faktūrų registrus įtraukiami duomenys iš dokumentų, išrašytų iki euro įvedimo dienos, nurodyti duomenys litais turi būti perskaičiuojami į eurus.